Dovana palankynoms arba ką padovanoti, einant lankyti gimusio mažylio?

Dovana palankynoms arba ką padovanoti, einant lankyti gimusio mažylio?

Kai gimsta mažylis, visi nori susipažinti su nauju šeimos nariu. Ar žinojote, kad  pirmasis susitikimas su mažyliu vadinamas palankynomis arba lankynomis? Gal kiek neįprasti ir retai vartojami žodžiai, bet būtent taip vadinamas pirmasis naujagimio aplankymas. Tai tarsi maža šventė, o per šventes juk norisi dovanoti ne tik šiltas emocijas bet ir dovanas. Gandro dovanos atliko tyrimą, kurio metu išsiaiškino, kad tik kiek daugiau nei puse apklaustųjų, t.y. 59 proc. žinojo, kad pirmasis kūdikio aplankymas vadinamas būtent taip. Tačiau nepaisant šio fakto, eidami lankynų beveik visi (95.5 proc.) dovanoja dovanas mažyliui. Tad kokios dovanos dovanojamos ir kokių dovanų tikisi tėveliai savo gimusiam mažyliui?

Išrinkę praktišką dovaną tikrai nesuklysite

Apklausa atskleidė, kad tėvai, kurie susilaukia naujagimio, labiausiai vertina praktiškos dovanos (pvz. pinigai, sauskelnės, drabužėliai), t.y. tokius daiktus, kurie reikalingi vaiko priežiūrai. Tokį atsakymo variantą pasirinko net 80 proc. apklaustųjų. Tuo tarpu likusieji vertina lavinančias, t.y. knygas, žaislus (18 proc.) arba simbolines (2 proc.) dovanas, tokias kaip vaikystės prisiminimų dėžutė, rėmeliai ir pan.

Taigi, kokias dovanas tėvai vertina labiausiai? Pirmoje vietoje mažylių tėvai nurodė, kad labiausiai džiaugiasi gavę pinigus, už kuriuos savo mažyliui jie gali nupirkti tikrai tai, ko reikia ir trūksta. Taip pat itin vertinamos yra sauskelnės, nes jas perkant susidaro tikrai nemenka pinigų suma per mėn. Ir žinoma, džiaugiasi gavę drabužėlius skirtus mažyliui. Tačiau nepamirškite, kad tiek dovanojant sauskelnes, tiek drabužėlius labai svarbu išsiaiškinti, kokio dydžio jie turėtų būti. 

Ar reikia tartis su mažylio tėvais renkant dovaną?

Kad ir kaip smagu nustebinti ir padaryti staigmeną mažyliui ir jo tėveliams, tačiau net du trečdaliai tėvų (76 proc.), kurie susilaukė mažylio nurodo, kad rekomenduotu, prieš perkant dovaną, pasitarti ir išsiaiškinti, kokių priemonių ar daiktų reikėtų kūdikiui. Neretai pasitaiko atveju, kai dovanojami pliušiniai žaislai, kurie kūdikiui nėra rekomenduojami, nes  juose susikaupia daug dulkių ir juose gyvenančių dulkių erkučių, kurios sukelia alergiją. Nors tėveliai džiaugiasi gavę vaikiškų drabužėlių, tačiau verta atkreipti dėmesį, kad rūbai taip pat patenka į sąrašą dovanų, kuriomis tėvai nėra visada patenkinti. Taip nutinka, kai drabužėliai būna jau per maži mažyliui ir jais nebegalima papuošti vaikučio. Be to, mažylio tėveliai turi jau nusipirkę drabužėlių pirmiesiems kūdikio mėnesiams. Tad svarstant įteikti tokią dovaną, tikrai svarbu pasitarti su kūdikio tėvais. Taip pat verta atsiklausti tėvų, kai planuojate dovanoti maitinimui skirtus buteliukus, žindukus. Jei mama pati žindo mažylį, arba mažylis nėra pratinamas prie čiulptuko, tuomet tokia dovana tiesiog pragulės kažkur giliai spintoje.

Tačiau nors pasitaiko atvejų, kai dovana vaiko gimimo proga nėra prasminga, vis dėlto apklausos rezultatai parodė, kad vis tik daugiau nei pusę apklaustųjų (56 proc.), prieš rinkdami dovaną lankynų proga tariasi su mažylio tėvais. Todėl ir dažniausiai dovanojamų dovanų sąrašo pirmose vietose rikiuojasi žaislai, drabužiai; pinigai ir sauskelnės.

Vidutinė pinigų suma skiriama palankynų dovanai nuo 20 iki 40 Eur

Gandro dovanos atlikto tyrimo duomenimis, dažniausiai palankynų dovanai įsigyti skiriama nuo 21 iki 30 Eur (35 proc.) arba nuo 31 iki 40 Eur  (34%) suma. Lyginat situaciją su 2012 m. daryta panašia apklausa, išlaidos išaugo 2-3 kartais, kuomet vidutiniškai buvo skiriama 10-15 eur (38 proc. apklaustųjų).


Aplauską atlikta 2018 m. apklausus daugiau nei 100 respondentų.


Komentarai